Word Problems: Medieval Math (upper elem) - preview 1
  1 of 2  

WORD PROBLEMS: MEDIEVAL MATH (UPPER ELEM)

"For lunch at the Renaissance Fair, Tyler and Amanda each buy a turkey leg and an apple dumpling. Each food item costs $3.50. How much do their lunches cost altogether?"
Already an abcteach Member?
LOG IN TO ACCESS THIS DOCUMENT...