Word Problems: Money (upper elem) - preview 1
  1 of 2  

WORD PROBLEMS: MONEY (UPPER ELEM)

"Lisa bought 5 pencils at the school store. The cost of each pencil is 33 cents. How much did Lisa pay for her purchase?" One page, five problems.
Already an abcteach Member?
LOG IN TO ACCESS THIS DOCUMENT...