You are an abcteach Member, but you are logged in to the Free Site. To access all member features, log into the Member Site.
  Worksheets: Math and Logic (upper elementary)
Worksheets: Math and Logic (upper elementary) - preview 1
  1 of 4  
"Carl, Joe, and Greg buy lunch. A hamburger costs $3, a hot dog costs $2, and a salad costs $2.50. Read the details and decide: Who ate what?" Use math and reasoning to solve the problems on these four pages.
= Member Site Document